TIKKURILA

logo tikkurila

Skandynawska marka Tikkurila działa od 1862 roku i znana jest od lat również na polskim rynku. Dzięki innowacyjnym rozwiązaniom spełnia oczekiwania Klientów. To nowoczesne preparaty, z pomocą których drewniane powierzchnie zyskują odpowiednią estetykę, a także ochronę. Szeroka gama ofertowa pozwala indywidualnie dobrać produkt do konkretnej konstrukcji czy nawierzchni.

Od tarasów po elewacje drewniane, czyli Tikkurila w praktyce

Właściwości preparatów warto poznać na konkretnych przykładach. Bieżący asortyment to przede wszystkim:

  • oleje – tradycyjne lub wodorozcieńczalne, często na bazie oleju roślinnego, więc jeszcze bezpieczniejsze dla domowników i środowiska; występują w wersji bezbarwnej lub w ciekawej gamie kolorystycznej, na przykład głębokiej czerni, brązach, szarości;
  • bejce – mają charakter impregnujący, mogą też nadawać kolor malowanym powierzchniom; zawartość żywic sprawia, że gotowa powłoka jest odporna między innymi na działanie promieni UV;
  • impregnaty – zalecane do stosowania jako warstwa gruntująca; w wersji zawierającej żywice alkidową skutecznie redukują chłonność drewna, dają odporność na działanie wilgoci;
  • preparaty nawierzchniowe – szeroka gama matowych, półmatowych i błyszczących farb akrylowych o niskiej emisji zapachu i krótkim czasie schnięcia (do 2 godzin); poszczególne odpowiednio trwałe farby mogą być stosowane również na tarasach i podłogach.

Wszechstronność tych produktów widać w możliwości ich zastosowania. Poszczególne preparaty są odpowiednie do drewna nowego, jak też do renowacji oraz przemian elewacji, tarasów, podbitki dachowej z długoletnią historią.

Kilka funkcjonalności w jednym

Atuty tej marki warto przedstawić na konkretnych przykładach. Spośród olejów wybrać można między innymi:

  • Tikkurila Valtti Wood Oil Akva,
  • Tikkurila Valtti Plus Terrace Oil,

idealne do zastosowania na surowe, nie impregnowane wcześniej drewno. To doskonałe zabezpieczenie przed działaniem promieni słonecznych i innych czynników atmosferycznych, w tym skrajnych temperatur.

Ponadto, olej podkreśla i pogłębia naturalny wygląd drewna. Taki wygląd sprawdza się na posesjach tradycyjnych, ale też nowoczesnych, minimalistycznych.

Pinjasol Lasur – do impregnacji i dekorowania drewna

Ten preparat zapewnia kompleksową ochronę dzięki dodatkowi wosku. Chroni drewno, dostępny jest w szerokiej gamie kolorów. Eleganckie, matowe wykończenie to efekt, który utrzyma się na długo. To dodatkowe zabezpieczenie przed promieniowaniem UV, różnicami temperatur, wilgocią. Zawartość mikronizowanego wosku przynosi wymierne korzyści.

Szybka i wygodna aplikacja

Niezależnie od tego, czy dany preparat nanosi się metodą natryskową, pędzlem, wałkiem, czy gąbką, samo nakładanie przebiega sprawnie w związku ze składnikami użytymi przez producenta, wpływającymi na jednorodność mieszanin. Bez kapania, zacieków i innych nierówności powstaje idealne pokrycie drewnianych powierzchni.